Zdrowie

Zabieg PLEXR — niechirurgiczna alternatywa dla blefaroplastyki

Jeśli za sprawą opadającej powieki utraciłaś młodzieńcze spojrzenie, zdecyduj się na zabieg PLEXR. To niechirurgiczna alternatywa dla blefaroplastyki, czyli liftingu powiek. Urządzenie PLEXR jako jedyne w Polsce generuje mikrowiązki plazmy, co nie powoduje przepływu prądu przez Twoje ciało. Zabieg jest nieinwazyjny i w pełni bezpieczny — zaraz po jego wykonaniu możesz powrócić do codziennych zajęć. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na PLEXR?

PLEXR — efekt wytrwałej pracy włoskich lekarzy

PLEXR to jedyne urządzenie w naszym kraju, z którego korzysta medycyna estetyczna, ale także okulistyka, stomatologia i ginekologia. Jednak zanim produkt trafił na rynek, pracowało nad nim wielu lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie. Efekty ich badań są dzisiaj dostępne dla wielu pacjentów. W 2016 roku urządzenie PLEXR otrzymało nagrodę „Perła Dermatologii Estetycznej” dla najlepszego tego rodzaju produktu.

Opadająca powieka to nie tylko defekt estetyczny

Opadająca powieka sprawia, że tracisz młodzieńczy wygląd. Wizualnie przybywa Ci lat, Twoja twarz zyskuje smutny wyraz. Jednak opadające powieki to nie tylko defekt estetyczny. Wiele osób odczuwa je jako dyskomfort, ponieważ na powiekach zgromadziło się zbyt dużo skóry. Jeśli obawiasz się interwencji chirurgicznej, skorzystaj z zabiegu PLEXR — nieinwazyjnej alternatywy dla blefaroplastyki. 

Plazma, czyli czwarty stan skupienia

Plazma jest nazywana czwartym stanem skupienia (obok gazu, cieczy i ciała stałego). Czym jednak jest owa materia? To nic innego jak zjonizowany gaz, który zawiera takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Kiedy mikrowiązka plazmy działa na Twoją skórę, powoduje to, że zewnętrzne warstwy naskórka odparowują. Zjawisko to nazywa się sublimacją. Owa sublimacja sprawia, że Twoja skóra mocno się napina. W efekcie zaczyna się obkurczać, unosząc powiekę i redukując zmarszczki. 

Plazma nie powoduje stanu zapalnego i przekrwienia, ponieważ oddziałuje jedynie na warstwę podstawną. Zabieg nie przyczynia się do obumarcia (nekrozy) otaczających tkanek. Po zabiegu występują jedynie delikatne strupki, które bez problemu przykryje mocniejszy makijaż. 

Zabieg PLEXR — eliminuje komplikacje, które często występują po użyciu skalpela

Zabieg PLEXR zalicza się do chirurgii nieablacyjnej, co oznacza, że w nie wykorzystuje ani skalpela, ani energii lasera, aby pozbyć się nadmiaru skóry. Dzięki temu możesz uniknąć wielu komplikacji, które często dotykają pacjentów po inwazyjnych zabiegach chirurgicznych.

Metoda PLEXR zaliczana jest do technik „dynamicznych”, ponieważ specjalista podczas zabiegu w pełni kontroluje całą procedurę. Zastosowanie plazmy nie powoduje unieruchomienia powiek — w czasie trwania zabiegu możesz swobodnie otwierać i zamykać oczy (na polecenie operatora). PLEXR unosi opadające powieki bez usuwania nadmiaru skóry,  bez przerywania jej ciągłości, a także bez usuwania nadmiaru tłuszczu. 

Jak wygląda zabieg PLEXR?

Podczas zabiegu z użyciem plazmy, na Twojej skórze powstają niewielkie punkty — każdy w odległości 0,5 mm. Dzięki temu możesz zachować plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia całej procedury. W każdym z tych punktów następuje sublimacja, czyli odparowanie powierzchownych korneocytów (martwych, zrogowaciałych komórek skóry). Nie dochodzi do uszkodzenia skóry, do krwawienia, ani do obumarcia naskórka.

Zabieg eliminuje problem opadającej powieki, likwiduje zmarszczki mimiczne i fałd skóry, który utworzył się na powiece. 

PLEXR trwa nie dłużej niż 20 minut, natomiast wspomniane strupki utrzymują się od 5 do 7 dni. 

PLEXR, czyli coś więcej niż plastyka powiek bez skalpela

Zabieg PLEXR wykorzystuje się nie tylko, aby podnieść opadającą powiekę, ale także ją ujędrnić. Ponadto istnieje wiele innych wskazań, które predysponują do tego, aby poddać się działaniu plazmy. Należą do nich:

  • opadające brwi, 
  • głębokie zmarszczki w okolicy oczu i ust (zmarszczki palacza), 
  • plamy soczewicowate i oporne przebarwienia, 
  • blizny i rozstępy, 
  • zmiany skórne takie jak: angioma, brodawki płaskie, włókniaki, brodawki łojotokowe, rogowacenie słoneczne, kurzajki. 

Przeciwwskazania i zalecenia po zabiegu PLEXR

Tak, jak do każdego zabiegu medycyny estetycznej, tak i do zabiegu PLEXR istnieją przeciwwskazania. Zaliczają się do nich między innymi:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią, 
  • choroby nowotworowe, 
  • choroby autoimmunologiczne, 
  • cukrzyca, 
  • aktywna opryszczka, 
  • choroby zapalne skóry.

Po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych  zajęć. Co ważne 70% efektów zauważysz zaraz po zastosowaniu plazmy. 

Oprócz niewielkich strupków, na skórze może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk w okolicy poddanej działaniu plazmy. Zaleca się, aby w tym czasie na noc stosować kremy regenerujące, łagodzące rumień, a na dzień używać protekcji słonecznej. 

Pożegnaj opadające powieki, smutny wyraz twarzy i oporne przebarwienia. Powitaj młodzieńcze spojrzenie, wygładzona i jędrną skórę. Bez skalpela, igieł i energii lasera. Za to z zastosowanie plazmy — w bezpiecznym zabiegu PLEXR. 

Sprawdź naszą ofertę https://drzazgaclinic.pl/kosmetologia/plexr/