Zdrowie

Endermologia – na czym polega słynna metoda wyszczuplania ciała?

Zastanawiasz się czym dokładnie jest endermologia i co spowodowało, że zyskała tak dużą popularność w Europie? Z poniższego artykułu dowiesz się tego wszystkie oraz o wiele więcej, na przykład: dla kogo polecany jest ów zabieg, jakich efektów należy się spodziewać oraz na jaki sprzęt do endermologii zwrócić uwagę przy zapisie na zabieg. Zapraszamy do lektury.

Czym jest endermologia?

Endermologia to coraz powszechniejsza technika terapeutyczna stosowana w kosmetologii i medycynie estetycznej, której głównym zadaniem jest wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki oraz walka z cellulitem. Zabieg endermologii polega na specjalistycznym masażu tkanek skóry za pomocą urządzenia zwanego endermologiem. W jaki sposób działa powyższy sprzęt? Wykorzystuje on próżnię i ruchome głowice, które delikatnie wciągają i tkanki, pobudzając krążenie krwi i limfy. Technika ta może być stosowana na różnych obszarach ciała, takich jak na przykład uda, pośladki, brzuch, ramiona czy biodra.

Efekty zabiegu endermologicznego

Jakie dokładnie są zalety wykonania endermologii? Otóż:

 • pozwala na redukcję cellulitu,
 • ujędrnia skórę,
 • ogranicza tkankę tłuszczową,
 • wyszczupla sylwetkę,
 • pobudza krążenie krwi i limfy,
 • oczyszcza organizm z toksyn,
 • poprawia ogólny stan i jakość skóry,
 • działa antystresowo i relaksująco, pozwala się więc odprężyć,
 • wspiera leczenie blizn po oparzeniach i operacjach
 • ogranicza obrzęki oraz zatrzymywanie się wody w organizmie.

Ogromna liczba pozytywnych efektów zastosowania endermologii mówi sama za siebie! Nic dziwnego, że zabieg z wykorzystaniem próżni i ruchomych głowic cieszy się tak dużym zainteresowaniem, które zdecydowanie wzrasta z roku na rok.

Dla kogo polecany jest zabieg endermologii?

Efekty endermologi sprawdzą się w szczególności u osób, które charakteryzuje pogorszony stan skóry: cellulit czy spadek jędrności. Zabieg sprawdzi się również, jeśli borykamy się ze zbyt mocno nagromadzoną tkanką tłuszczową, wodą oraz toksynami. Będzie więc doskonałą opcją w procesie odchudzania. Co ciekawe, endermologia będzie także idealna, jeśli uprawiamy sport. Zabieg pozwoli szybciej zregenerować się mięśniom oraz pozwoli na pozbycie się zakwasów.

Ile zabiegów endermologi wykonać?

Choć efekty stosowania zabiegu endermologii są spektakularne nie są widoczne od razu. Aby zobaczyć pełnię możliwości endermologii należy wykonać około 10 do nawet 20 sesji zabiegowych. Co jednak istotne, ich liczba oraz częstotliwość określi specjalista wykonujący zabieg, który będzie obserwować regularnie efekty. Dlaczego należy wykonać aż kilkanaście sesji? Otóż endermologia to proces stopniowy, który działa poprzez stymulację tkanki podskórnej i poprawę krążenia krwi i limfy. W miarę kolejnych sesji efekty terapeutyczne będą coraz bardziej widoczne. Powtarzające się sesje pozwalają na kontynuację działania na tkankę, jej regenerację i stopniową poprawę jej jakości i wyglądu. Co istotne, zakłada się, że zabiegi należy wykonywać co 2 to 3 dni.

Przeciwwskazania do wykonania endermologii

Tak jak i w przypadku wszelkich zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej tak i w przypadku endermologii istnieją przeciwwskazania do jej wykonania. Przeciwwskazania do endermologii to:

 • żylaki, zapalenia żył oraz wszelkie stany zapalenie naczyń krwionośnych,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • trądzik różowaty,
 • infekcje oraz stany zapalne tkanek skóry,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • niewydolność wątroby,
 • wszczepiony stymulator serca lub posiadanie innych implantów.

Pamiętaj jednak, że kwalifikację do zabiegu przeprowadzi specjalista, który określi czy rzeczywiście w danym przypadku może zostać wykonany zabieg endermologii.

Endermologia – Warszawa

Szukasz sprawdzonego miejsca, w którym wykonasz zabieg endermologii pod okiem doświadczonego specjalisty? Koniecznie sprawdź Bodybar na warszawskim Mokotowie. salon oferuje swoim klientom najwyższej klasy endermologię za pomocą sprzętu z patentem endermologie® Alliance od francuskiej firmy LPG. Zadaniem tego nowoczesnego urządzenia jest usunięcie cellulitu, wyszczuplenie oraz wymodelowanie sylwetki pacjenta. Czym różni się ten sprzęt od typowego sprzętu endermologicznego? Marka LPG stworzyła technologię, która w skróconym czasie zabiegu (jedynie 30 minut) oraz przy zmniejszonej ilości sesji pozwala na spektakularne efekty.

Jeśli interesuje cię endermologia Warszawa Mokotów salon Bodybar to zdecydowanie sprawdzone miejsce, które zaopiekuje się tobą w holistyczny sposób. Już dziś umów się na konsultację z kosmetologiem lub zapisz się od razu na zabieg pod numerem telefonu 22 403 02 02 lub 797 772 228.