Zdrowie

Oczyszczanie twarzy – dla gładkiej i pięknej cery

Wiele osób nie jest w pełni zadowolonych z kondycji swojej cery. Stając przed lustrem, utyskują na pojawiające się na twarzy grudki i zaskórniaki, prawdziwą zaś zmorą jest trądzik i pryszcze. Na szczęście kosmetolodzy opracowali zestaw skutecznych zabiegów oczyszczających. Warto więc umówić się na profesjonalne oczyszczanie twarzy w Warszawie.

Kiedy warto postawić na pomoc specjalisty?

Prawidłowe, codzienne nawyki mogą mieć ogromny wpływ na jej ogólny wygląd. Przecież każda pani wie doskonale, jak ważne jest dokładne usunięcie makijażu i oczyszczanie oraz nawilżanie twarzy. Czasami jednak pielęgnacja domowa to trochę za mało. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów oczyszczających skórę.

Jedni decydują się na serię zabiegów oczyszczających, przygotowując się na wymarzoną imprezę czy wieczorną randkę. Jeszcze inni udają się do salonu, gdy nie mogą samodzielnie poradzić sobie z problemami skórnymi. Konkluzja jest jedna – zawsze warto powierzyć wygląd i kondycję swojej cery specjalistom. Doświadczony kosmetolog w salonie kosmetycznym pomoże ocenić stan skóry i doradzić najlepsze rozwiązania. 

Preferowane sposoby oczyszczania twarzy u specjalisty 

Jednym z najpopularniejszych zabiegów w salonie kosmetycznym jest manualne oczyszczanie twarzy. Metoda ta polecana jest zwłaszcza osobom borykającym się z otwartymi i zamkniętymi zaskórnikami oraz innymi zmianami o charakterze niezapalnym (trądzik czy ropne krosty są tutaj przeciwwskazaniem). Podczas takiego zabiegu kosmetyczka wykonuje dokładny demakijaż twarzy, a następnie nakłada krem zmiękczający. Pod wpływem działania pary, pory skóry otwierają się i można usunąć zanieczyszczenia.

Osoby, które chcą oczyścić skórę, mogą również skorzystać z mikrodermabrazji diamentowej. Specjalne urządzenie z diamentową głowicą ściera wierzchnią warstwę skóry, likwidując w ten sposób martwe komórki. Ponadto zabieg pobudza pracę włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra jest wyraźnie odświeżona i zregenerowana.

Celem głębszego oczyszczenia skóry twarzy, poleca się natomiast peeling kawitacyjny, który opiera się na działaniu ultradźwięków. Na uprzednio nawilżonej skórze twarzy tworzą się mikropęcherzyki, które pękają pod wpływem drgań ultradźwiękowych. 

Koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o peelingu laserowym. Fale laserowe mają to do siebie, że wnikają naprawdę głęboko w fakturę skóry, ale trzeba zaznaczyć, że nie uszkadzają przy tym delikatnych tkanek. Efektem końcowym zabiegu jest resurfacing skóry twarzy (jej odbudowa) oraz likwidacja zaskórników, wyprysków i nieestetycznych zmian. 

Czy zatem warto?

Oczywiście, że warto! Tylko oddając się w ręce doświadczonego specjalisty można liczyć na to, ze nasza twarz zostanie odpowiednio oczyszczona. Nie brakuje na rynku profesjonalnych podmiotów działających w tej branży, więc bez problemu można zapisać się na oczyszczanie twarzy w Warszawie.