Blog

Znajdź odpowiedni wzór i styl płytek

Przy tak wielu różnych rodzajach płytek dostępnych w sklepach stacjonarnych i online, podjęcie decyzji o wyborze wzoru, koloru i stylu może być dość trudne.

Aby zawęzić wybór, zastanów się, jaki styl próbujesz stworzyć w swoim pomieszczeniu, czy wolisz nowoczesne, czyste linie czy bardziej rustykalny, wiejski wygląd i przetarcia. Wiele osób wybiera płytki na ściany i podłogi, które będą uzupełniały kolorystykę pomieszczenia, zapewniały neutralne tło dla wyposażenie, mebli i dekoracji, inne osoby wolą, aby płytki tworzyły samodzielną dekorację, wprowadzały kolor i wzory.

Znajdź odpowiedni wzór i styl płytek

Jakie płytki cieszą się największą popularnością

Często wybieramy styl projektowania wnętrz współczesny, nowoczesny, skandynawski i minimalistyczny. Kolory mogą być dość neutralne, popularne są odcienie bieli, czerni, kremu i szarości. Możemy również zdecydować się na styl industrialny, gdzie króluje drewno, metal, cement i efekty betonu, to również popularne wybory wzornictwa płytek. Płytki z efektem kamienia są chętnie wybierane zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i rustykalnych.

Popularnymi opcjami są podłogi monochromatyczne lub w szachownicę, podobnie jak płytki z wzorami, geometryczne, roślinne i fantazyjne efekty w tradycyjnych zawijasach świetnie sprawdzą się jako dekoracja każdego pomieszczenia. Oprócz koloru i wzoru należy również wziąć pod uwagę wykończenie płytek, do wyboru mamy powierzchnie polerowane, lappato, matowe czy błyszczące. Przeznaczenie pomieszczenia może wpłynąć na wybór, ponieważ teksturowane, matowe płytki zapewniają znacznie bezpieczniejszą opcję w kuchniach i łazienkach oraz w instalacjach na zewnątrz.

Ciekawą ofertę płytek w różnych wzorach, stylach i kształtach posiada producent Keros, możemy je obejrzeć i kupić w sklepie online na stronie https://e-plytki.eu/plytki-na-elewacje-czy-warto-postawic-na-plytki-gresowe. Płytki gresowe są wodoodporne i mrozoodporne, idealnie nadają się na tarasy, balkony i ścieżki, można ich użyć do stworzenia jednolitego wykończenia, wewnątrz i na zewnątrz. W przypadku instalacji zewnętrznych zaleca się minimalną płytki z teksturowanym wykończeniem oraz z klasą antypoślizgowości R11, aby zapewnić dobrą przyczepność pod stopami.