Blog

Jak szybko uzyskać kredyt hipoteczny

Jeśli staramy się o przyznanie kredytu hipotecznego, warto się do tego odpowiednio przygotować.

Aby móc sobie pozwolić na miesięczne koszty utrzymania, które będą obejmować spłaty kredytu hipotecznego, odsetki, ubezpieczenie i podatki, a także koszty utrzymania, należy przygotować się na zgromadzenie dużej sumy oszczędności. Twoim pierwszym celem oszczędnościowym powinien być jednak wkład własny, jakiego wymaga bank w celu finansowania zakupu nieruchomości, przyznania kredytu hipotecznego.

Jak szybko uzyskać kredyt hipoteczny

Jakie są koszty uzyskania kredytu hipotecznego

Zazwyczaj taka kwota wkładu własnego to 10 lub 20 procent wartości domu czy mieszkania. Pozwoli to na zmniejszenie kwoty kredytu hipotecznego, możesz wtedy również kwalifikować się do lepszej stopy procentowej i uniknąć konieczności płacenia prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Nie zapominaj, że koszty zamknięcia, czyli opłaty, które zapłacisz za zamknięcie kredytu hipotecznego, zwykle wynoszą od 2 do 5 procent kwoty głównej pożyczki. Generalnie będziesz również potrzebować około 3% ceny domu na koszty konserwacji i napraw rocznie. Ogólnie rzecz biorąc, staraj się oszczędzać jak najwięcej, dopóki nie osiągniesz pożądanej zaliczki i celów oszczędnościowych.

Na wczesnym etapie dobrze jest również uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny. Po wstępnym zatwierdzeniu pożyczkodawca ustalił, że masz zdolność kredytową na podstawie obrazu sytuacji finansowej, i wydał wstępne pismo potwierdzające, że jest skłonny pożyczyć ci określoną kwotę na hipotekę. Uzyskanie wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego przed zakupem domu jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ oznacza to, że możesz złożyć ofertę, gdy tylko znajdziesz odpowiedni dom. Wstępna akceptacja kredytu jest również ważna, ponieważ będziesz dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy możesz pożyczyć.

Kiedy masz już zgromadzone fundusze na wkład własny i oszczędności oraz wiesz, na co Cię stać, czas zacząć szukać pożyczkodawcy, porównać stopy procentowe i warunki oraz znaleźć rodzaj kredytu hipotecznego, który będzie odpowiedni w twojej sytuacji. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na stronie http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/. Pamiętaj, że stopy procentowe, opłaty i warunki mogą się znacznie różnić w zależności od pożyczkodawcy, dlatego najlepiej jest nawiązać współpracę z doradcą kredytowym.