Blog, Dom

Dzbanek z filtrem? Poznaj to kompleksowe rozwiązanie i dowiedz się, jak wygląda wymiana filtra w dzbanku!

Szukasz sposobu na smaczną filtrowaną wodę kranową zawsze pod ręką? Odkryj możliwości dzbanka filtrującego i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać oraz jak prosta jest wymiana filtra w dzbanku.


W pierwszej fazie ustalmy czym właściwie jest to kompleksowe rozwiązanie. Dzbanek filtrujący to nowoczesny sprzęt kuchenny, który łączy w sobie funkcjonalność (zalety filtracji) oraz ciekawy design (z powodzeniem może pełnić funkcję stylowej karafki). Opływowe i innowacyjne kształty wraz z wysokiej jakości technologią działania tworzą produkty, które są nie tylko przydatne w kuchni, ale także niezwykle estetyczne. W tym miejscu warto przypomnieć, że to ty decydujesz jakie spektrum możliwości może otworzyć przed tobą to wyjątkowe rozwiązanie. W jaki sposób? Poprzez wybór filtrów do dzbanka. Jako przykładem posłużymy się produktami (filtrami) od polskiej marki Dafi. Filtr Standard nie tylko oczyszcza wodę kranową, ale również redukuje jej twardość. Alkaliczny pH+ Classic to innowacyjny filtr, który przede wszystkim podwyższa pH wody, redukuje chlor oraz pozostawia naturalnie występujące minerały w wodzie kranowej. Filtr do twardej wody AGD+ Classic zmiękcza wodę kranową, w związku z tym skutecznie chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym. Magnezowy Mg+ Classic przede wszystkim oczyszcza oraz wzbogaca wodę kranową w jony magnezu.

Warto wiedzieć!

Dzbanek filtrujący „kryje” w sobie wiele korzyści, które poczujesz już na początku swojej przygody z tym wyjątkowym produktem. Zadbasz o środowisko naturalne, przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy. Zatroszczysz się o swoje sprzęty AGD i zapewnisz sobie wygodne rozwiązanie, a dodatkowo wyrobisz w sobie pozytywny nawyk.


Wiesz już, co zyskasz, sięgając po dzbanek filtrujący, czas przejść do procesu, czyli jak wygląda wymiana filtra w dzbanku? Przejdźmy go krok po kroku!

KROK PIERWSZY
Umieść filtr do dzbanka w zbiorniku na wodę kranową i lekko dociśnij. Następnie nałóż pokrywę, zaczynając od części przy lejku, zakończ dociśnięciem pokrywy przy uchwycie.

KROK DRUGI
Przed pierwszym użyciem dzbanka, powinieneś dwukrotnie go przefiltrować, a następnie wylać wodę. Jednym z powodów wykonywania tej czynności jest usunięcie ewentualnych mikro drobinek węgla aktywnego.

KROK TRZECI
Na koniec ustaw przypomnienie o terminowej wymianie filtra w dzbanku. W zależności od modelu dzbanek filtrujący wyposażony jest w specjalny wskaźnik (manualny lub LED sensor).

Jeśli posiadasz wskaźnik manualny:
– zamontuj filtr
– ustaw przesuwki za miesiąc przypadający od pierwszego użycia

Jeżeli posiadasz dzbanek filtrujący wyposażony w LED sensor:
– przytrzymaj przycisk, tak długo aż dioda zaświeci się na niebiesko, od tego momentu wskaźnik będzie odmierzał czas do wymiany
– po 3 tygodniach zaświeci się żółta dioda, która oznacza, przygotuj się do wymiany
– po 4 tygodniach zaświeci się dioda czerwona, która oznacza, natychmiast wymień filtr

Wejdź na stronę https://www.youtube.com/watch?v=pclhWYaB0q8&ab_channel=Dafi i sprawdź, jak wygląda wymiana filtra w dzbanku w formie wideo!