Biznes

Skuteczna platforma streamingowa

Firmy, które prowadzą szkolenia, mogą obecnie skorzystać z wielu platform, które umożliwiają prowadzenie transmisji na żywo przez internet.

W ten sposób można dotrzeć do bardzo dużej grupy odbiorców, mogą być to także szkolenia interaktywne, które wykorzystują elektroniczną tablicę, w ten sposób osoby, które chcą zyskać nowe kwalifikacje bez wychodzenia z domu, mogą odbyć specjalistyczne szkolenie.

Skuteczna platforma streamingowa

Dlaczego warto skorzystać z Facebook Live?

Jedną z platform, gdzie możliwe jest prowadzenie transmisji, jest YouTube, jednak wiele osób woli korzystać z aplikacji Facebook Live, dzięki czemu łatwo można docierać do dużej ilości osób, które zainteresowane są określoną tematyką. Reklamy płatne Facebook pozwalają na prezentowanie treści reklamowych określonym grupom odbiorców. Możemy określić grupy zainteresowań ze względu na płeć, wiek, różne słowa kluczowe, które przykładowo pojawiają się na grupach, w ten sposób łatwo określić tematykę dzięki temu możemy znaleźć grupę odbiorców, która może być zainteresowana ofertą naszych szkoleń. Mogą być to przykładowo grupy osób, które poszukują pracy.

Platforma Facebook udostępnia wszystkie niezbędne narzędzia, dzięki którym możliwa będzie transmisja obrazu oraz dźwięk. Dodatkowo możemy także wykorzystać jako platformę reklamową nasz fanpage. Utworzenie transmisji na Facebooku jest bardzo łatwe, możemy dodać opis filmu, transmisji, prowadzić ankiety, dodawać linki, które będą prowadziły do innych materiałów, które będą poszerzały wiedzę osób biorących udział w szkoleniu. Dodatkowo możemy także moderować na żywo komentarze, oznaczać użytkowników, przyznawać im odznaki. Usługa Facebook Live będzie bardzo przydatna dla firm, które prowadzą szkolenia, kursy, jak również dla osób, które chcą podzielić się swoją wiedzą, zaprezentować towar czy też usługę, może być to bardzo skuteczne narzędzie marketingowe.

Warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam facebook transmisja na żywo to bardzo dobry pomysł, aby zdobywać odbiorców, dzięki temu możemy również angażować uczestników szkolenia. Jest to również bardzo dobra metoda na zaprezentowanie naszych towarów czy też usług szerokiemu gronu odbiorców.