Dom

Jaki narożnik kupić – na zamówienie czy gotowy model?

Narożnik stanowi najczęściej najważniejszy element w salonie, będąc miejscem przeznaczonym do codziennego relaksu czy też przyjmowania gości. Powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i dopasowany do wystroju pod względem estetycznym. Czy warto kupić gotowy model, a może lepiej zdecydować się na narożnik na zamówienie? Poniżej znajdują się wady i zalety obu rozwiązań.

Gotowy narożnik – jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Zakup gotowego narożnika to wciąż powszechniejsze rozwiązanie niż kupowanie mebli na wymiar. Przyczyną są przede wszystkim koszta oraz czas. W tym wypadku wystarczy wybrać odpowiedni mebel, aby w krótkim czasie po uiszczeniu opłaty móc przetransportować mebel do domu. W sklepach stacjonarnych klienci mogą zobaczyć gotowy produkt, a z kolei w sklepach internetowych zobaczyć zdjęcia i przeczytać szczegółowy opis. Złożenie zamówienia w drugim przypadku łączy się najczęściej z natychmiastową wysyłką, dlatego rozwiązanie to jest dobre dla osób, które z różnych przyczyn muszą dokonać zakupu szybko. Wadą kupowania gotowych narożników jest fakt, że bardzo często nie spełniają one w stu procentach oczekiwań klientów. Trudno jest bowiem wybrać gotowy narożnik, który będzie optymalny zarówno pod względem wymiarów, jak i obicia czy kolorystyki.

Narożnik na zamówienie – wady i zalety

Największą zaletą kupowania narożnika na zamówienie jest fakt, że można go w stu procentach dostosować do własnych potrzeb. Klienci w tym wypadku nie muszą obawiać się, że jakikolwiek aspekt będzie odbiegał od ich oczekiwań, ponieważ firmy robiące meble na zamówienie biorą pod uwagę wszelkie wymogi narzucone przez klienta. Ten może więc zdecydować się na precyzyjne wymiary, co ma wielkie znaczenie w przypadku małych pomieszczeń lub nieustawnych salonów, a także wielkość, kolor, rodzaj tkaniny, rozmiar pojemnika na pościel w przypadku narożników na wymiar z funkcją spania czy też dodatkowych funkcji. Dla wielu osób wadą tego rozwiązania jest cena, która często przewyższa cenę za gotowe modele, a także czas konieczny na wykonanie zamówienia. Nie jest to więc rozwiązanie idealne dla osób, które muszą szybko podjąć decyzję i urządzić wnętrze. Na całym etapie przygotowania mebla może wydarzyć się mnóstwo sytuacji powodujących opóźnienie realizacji zlecenia, dlatego wiele firm nie jest w stanie określić, jak długo konkretnie zajmie stworzenie narożnika.

Na który wariant warto się zdecydować?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, które powinno się dokładnie przeanalizować przed podjęciem decyzji. W przypadku nieustawnych salonów lub zupełnie niestandardowych oczekiwań zakup narożnika na zamówienie wydaje się jedynym możliwym rozwiązaniem. Jest ono jednak wygodne tylko wtedy, kiedy możemy sobie pozwolić na długi czas oczekiwania. W standardowych sytuacjach, kiedy większość gotowych narożników spełnia oczekiwania klienta, wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar i kolor mebla, aby w krótkim czasie stać się jego nabywcą.