Blog

Trendy w biżuterii na 2023 rok

Trendy w biżuterii w 2023 r. ponownie stawiają na maksymalizm w swojej najpiękniejszej formie. Nasze stylizacje uzupełniają więc ozdoby z diamentami, a brylanty wciąż nie tracą na popularności. Romantyczna, nowoczesna czy może w stylu retro? Jaką biżuterię wybrać na kolejne miesiące, by wpisać się w aktualne rozwiązania w świecie jubilerstwa?

Brylanty i diamenty w biżuterii – jak odróżnić je od siebie?

Diamenty są już od stuleci jednym z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych. Nic dziwnego, bo łączą one w sobie ponadczasowe piękno, unikalną grę barw i najwyższą twardość w świecie minerałów. Brylant z kolei określany jest często największym osiągnięciem sztuki jubilerskiej. To zdecydowanie najpiękniejsza forma, jaką może przyjąć diament. Jak przeczytasz w artykule „Brylant a diament — czym różni się diament od brylantu?”, nazwą brylant określamy odpowiednio oszlifowany diament. Te dwa wyjątkowe kamienie różnią się od siebie:

  • pochodzeniem – diament występuje w naturze, podczas gdy brylant powstaje w warsztatach najlepszych jubilerów,

  • kolorem – diamenty występować mogą w różnych barwach – od żółtej, przez niebieski, aż po tajemniczą czerń. Brylanty z kolei są na ogół bezbarwne, choć zdarza się, że przybierają one żółty odcień,

  • wyglądem – nieoszlifowany diament jest matowy i pozbawiony połysku, z kolei brylant zachwyca swoim blaskiem i krystaliczną postacią.

Które kamienie szlachetne wyznaczają trendy w 2023 r.?

Nie bez przyczyny wspomnieliśmy o diamentach i brylantach, gdyż to właśnie one wyznaczają trendy w biżuterii w 2023 r. W tym sezonie diamenty zdominowały m.in. rynek biżuterii ślubnej. Nadal stawiamy więc na pierścionki zaręczynowe, ozdobione tym szlachetnym kamieniem. Bogactwo modeli i wzorów, które prześledzić możesz np. na stronie jubilerskiej https://lodzinscy.eu/317-zareczyny, z pewnością nie ułatwia zadania przyszłym panom młodym, wybierającym pierścionki zaręczynowe z diamentem. Taka biżuteria, nawiązująca swoim stylem do mody z minionych dziesięcioleci, to również doskonałe rozwiązanie na symboliczny prezent dla bliskiej osoby. Lekkie i romantyczne brylanty dominują z kolei w kolczykach, budząc zachwyt wyrafinowaną formą, subtelnością i opływowymi kształtami, najmodniejszymi w 2023 r.

Biżuteria dla odważnych i romantycznych – na które wzory warto postawić?

Tych, którzy lubią przełamywać konwenanse, z pewnością zachwyci moda na łączenie kolorów w biżuterii. Dotyczy to przede wszystkim złota, które coraz częściej występuje w różnych barwach, tworzących ze sobą harmonijne kompozycje. Z mody nie wychodzą również kolczyki-koła, które w tym sezonie nadal zachwycają swoją geometryczną formą i prostym, choć niezwykle wyrafinowanym kształtem. Nowością z kolei są pierścionki w rozmiarze XXL, uzupełniające zarówno codzienne stylizacje, jak i kreacje na wyjątkowe okazje. Tutaj również dominują okazałe diamenty i ponadczasowe brylanty. W tym obszarze zapanował maksymalizm – im więcej kamieni, tym większy zachwyt. Wiele osób nadal pozostaje jednak przy modzie retro, stawiając na masywne sygnety czy pierścionki, ozdobione centralnym kamieniem, często w imponujących rozmiarach.

Nowoczesne trendy w biżuterii ślubnej — o czym powinna pamiętać panna młoda?

Rok 2023 przyniósł zmiany również w dziedzinie biżuterii ślubnej. Na weselnych parkietach pojawiły się więc odważne dodatki i ozdoby z nietypowym motywem. Lekkości zwiewnym sukniom dodają brylanty, zaś perły będą idealnym uzupełnieniem romantycznych kreacji. Prawdziwe tryumfy w tym obszarze święcą również personalizowane obrączki w łączonych barwach.

W tym sezonie warto jednak postawić na nieco szaleństwa, wybierając różne odcienie, kształty czy grubości obrączek. Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się modele, które doskonale komponują się z pierścionkiem zaręczynowym. Oprócz standardowych propozycji wiele par decyduje się również na symbole czy napisy, tworzące jedną całość po połączeniu dwóch modeli. Nic dziwnego, bo to właśnie indywidualizm wyznacza najnowsze trendy, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem w 2023 r.