Blog

Kazimierz Dolny to wiele atrakcji dla turystów

Obecnie wiele osób, które wyjeżdżają na weekend czy urlop, poszukuje wygodnych noclegów.

Możemy znaleźć wiele hoteli, pensjonatów, pokoi i domków do wynajęcia odwiedzając Kazimierz Dolny. Jest to malownicze miasteczko nad Wisłą, w województwie lubelskim, Kazimierz charakteryzuje się wieloma zabytkami, piękną architekturą, znajdziemy tu również basztę, ruiny zamku, kościół farny, rynek ze studnią, kamienice, spichlerze, galerie sztuki.

Kazimierz Dolny to wiele atrakcji dla turystów

Zakwaterowanie w domkach w Kazimierzu Dolnym

Odwiedzając Kazimierz Dolny warto wejść na Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościera się wspaniały widok na panoramę całego miasteczka, rzekę Wisłę, okolice, po drugiej stronie rzeki widać Janowiec nad Wisłą, gdzie również znajdują się ruiny zamku. Do Janowca możemy dostać się z Kazimierza promem, który regularnie kursuje po rzece. Możemy również latem wybrać się na rejs po Wiśle, zimą w okolicy skorzystamy z wyciągów narciarskich. W okolicach Kazimierza Dolnego znajdziemy również liczne wąwozy lessowe i kamieniołomy, jest to świetny pomysł na aktywny wypoczynek.

Możemy również wypożyczyć rowery, zwiedzać okolicę Kazimierza Dolnego jeżdżąc ścieżkami rowerowymi. Kazimierz Dolny to miejscowość przyjazna turystom, znajdziemy tu wiele możliwości zakwaterowania w różnych przedziałach cenowych. Jeśli podróżujemy z całą rodziną czy grupą znajomych, dobrym pomysłem może być wynajęcie domku w ośrodku wypoczynkowym Moje Miejsce Kazimierz. Domki znajdują się pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Nałęczowem, będzie to świetny sposób na zwiedzanie nie tylko Kazimierza, ale również jego okolic. Z pewnością odpoczynek w otoczeniu natury, w ciszy i spokoju to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uciec od codziennych obowiązków i zgiełku miasta.

Idealnym sposobem na bazę noclegową może być domek w ogrodzie kazimierz dolny to popularna miejscowość turystyczna, do której co roku przyjeżdża wiele osób z całej Polski, jak również zza granicy. W Kazimierzu nad Wisłą oraz w pobliskich miejscowościach turyści z pewnością znajdą wiele atrakcji, możemy z Kazimierza łatwo dojechać do pobliskiego Janowca, Nałęczowa czy Puław.