Blog, Handel, Motoryzacja

Auto używane czy może nowe?

Zakup samochodu używanego.

Beneficja świata motoryzacji są na wyciągnięcie ręki. Na nieszczęście, już od początków istnienia tej branży, samochody były dostępne tylko dla bogatszych obywateli. Na szczęście współcześnie rynek wtórny pozwala zaopatrzyć się w samochód nawet mniej majętnym obywatelom. Trzeba jednak mieć na wzmiance, że nie kupią oni nowego auta z salonu, które pachnie nowością, proponując przy tym idealny lakier czy najświeższe wyposażenie oraz gadżety techniki motoryzacyjnej. Będzie to najzwyczajniej w świecie auto używane, kupione w komisie lub też bezpośrednio od właściciela, który uprzednio użytkował auto.
Opcji zakupu aut używanych jest dużo – możemy udać się bez owijania w bawełnę do komisu, który specjalizuje się w sprzedaży samochodów. Tam też jesteśmy w stanie spotkać auta poleasingowe, inaczej te egzemplarze, który były przedmiotem leasingu (przeważnie auta użytkowane przez przedstawicieli przedsiębiorstw).

Auto używane czy może nowe?

Wyższa jakość:
Czy warto kupić auto poleasingowe?

Mnóstwo osób zastanawia się nad zakupem auta używanego. Ci, którzy stoją przed tym wyborem muszą znać opcje, jakie oferuje współczesny sektor motoryzacyjny i finansowy. Tymi opcjami są auta pochodzące od prywatnych właścicieli bądź też auta firmowe, czyli poleasingowe. Druga opcja wydaje się być niesłychanie kusząca z wielu przyczyn. Jakich? Oto one:

• Samochody polesingowe przez cały okres użytkowania muszą mieć ubezpieczenie AC oraz być serwisowane w ASO (czego w większości nie można powiedzieć o samochodach od prywatnych właścicieli), tego żąda firma udzielająca leasingu
• Znamy całkowitą historię auta poleasingowego, włączając w to udokumentowany przebieg
• Auta z floty niejednokrotnie mają zadbane wnętrze, wyraźnie w nienagannym stanie (szczególnie samochody osobowe, które służą przedstawicielom do jazdy po autostradach)
• Dobra cena, auta poleasingowe są przeważnie 10-15% tańsze w kupnie, niż auta od prywatnych właścicieli (choć to oczywiście zależy od stanu oraz konkretnego modelu samochodu)

Wypunktowane argumenty przemawiają za kupnem auta poleasingowego – warto w czasie szukania samochodu używanego przyjrzeć się z bliska komisom, które handlują tego rodzaju pojazdami.