Blog

Regulatory wzrostu roślin i ich zastosowanie

Uprawa różnych typów roślin to niezwykle ważna forma działalności rolniczej.

To właśnie dzięki niej możliwe jest produkowanie żywności. Nic więc dziwnego, że na polskim rynku rolniczym działa wiele gospodarstw uprawnych, sadów, itp. Zapewniają one stałe dostawy zbóż, warzyw, owoców i innych płodów rolnych. Warto jednak pamiętać, że uprawa roślin jest bardzo odpowiedzialnym i kompleksowym zajęciem. Istotne jest zadbanie o właściwe nawodnienie roślin, zagwarantowanie żyznej gleby oraz prawidłowego wzrostu. Dobrze więc uzyskać więcej informacji na ten temat.

Regulatory wzrostu roślin i ich zastosowanie

Podstawowe informacje na temat regulatorów wzrostu roślin

Wspieranie rozwoju i wzrostu roślin ma istotny wpływ nie tylko na ilość, ale również na jakość zbiorów oraz plonów. Godne polecenia jest między innymi stosowanie specjalnych regulatorów wzrostu. Są to specjalne preparaty chemiczne, które oddziałują na gospodarkę fitohormonalną rośliny. W ten sposób wpływają na budowę łanów roślin uprawnych. Rezultaty prawidłowego stosowania takich produktów w odpowiedniej dawce i czasie, są bardzo zadowalające.

W wyniku stosowania regulatorów wzrostu ograniczone jest wyleganie. Jest to możliwe ze względu na fakt, że regulatory obniżają wysokość rośliny oraz wzmacniają jej źdźbła i pędy. Dodatkowo produkty tego rodzaju stymulują procesy rozwoju korzeni, poprawiają krzewistość, a także wpływają w korzystny sposób na parametry szeroko pojętej fotosyntezy. Końcowy efekt to mocny, wyrównany łan, który jest odporny na negatywne warunki zewnętrzne.

Nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem na polskim rynku preparatów chemicznych stosowanych jako regulatory wzrostu roślin. Produktów takich można poszukiwać w lokalnych sklepach rolniczych prowadzących działalność stacjonarną. Oprócz tego dzięki stronom, takim jak na przykład https://innvigo.com/regulatory-wzrostu/, wysokiej jakości regulatory wzrostu mogą być bezproblemowo i bardzo wygodnie kupowane za pośrednictwem Internetu.