Blog

W jaki sposób wyczyścić tapicerkę w aucie?

Tapicerka w naszym aucie może z czasem ulec zabrudzeniu, niekiedy mogą być to plamy z jedzenia czy też napojów.

Jeżeli dochodzimy do wniosku, iż należy odświeżyć nasze auto, wyczyścić tapicerkę, możemy obecnie wykorzystać nowoczesne środki, które pozwolą na odpowiednie wyczyszczenie tapicerki wykonanej z różnych materiałów. Możemy zrobić to za pomocą specjalnych odkurzaczy na mokro, w tym przypadku rozprowadzamy na materiale środki czyszczące, następnie możemy rozprowadzić je za pomocą gąbki, dobrym pomysłem może być użycie specjalnych szczotek podłączonych do wkrętarki bezprzewodowej, dzięki czemu szybko możemy uprać tapicerkę.

W jaki sposób wyczyścić tapicerkę w aucie?

Jak wyczyścić zabrudzone fotele i boki drzwi?

W ten sposób możemy czyścić różne materiały, może być to materiał, welur, wyczyścimy także obicia skórzane. Oczywiście będą to materiały znajdujące się na przednich fotelach, tylnej kanapie, także na drzwiach czy też w bagażniku. Należy zwrócić uwagę, iż warto wyczyścić całą powierzchnię fotela, a nie tylko poplamione elementy. Myjki różnego rodzaju mogą także automatycznie rozprowadzać wodę ze środkiem piorącym, zasysać wodę z powierzchni foteli.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich środków piorących, muszą być to środki bezpieczne, najczęściej są to płyny do czyszczenia tapicerki, które rozpuszczamy w wodzie. Powinny one być bezpieczne, nie niszczyć tekstyliów, także nie odbarwiają, mogą być to także środki piorące z dodatkiem zapachowym. Oczywiście przed nałożeniem środka piorącego należy odkurzyć całą powierzchnię, pozbyć się kurzu, różnych drobinek, które często znajdują się na fotelach naszych samochodów.

Tego typu środki możemy zakupić obecnie w sklepach oferujących płyny do detailingu, czyszczenia pojazdów. Wiele bardzo skutecznych środków piorących możemy zakupić na stronie https://detailingstore.pl/48-tapicerka-materialowa. Znajdziemy tam środki uniwersalne, a także dedykowane do czyszczenia różnych powierzchni, przykładowo do obić skórzanych. W zależności od potrzeb możemy wybrać pojemniki o różnej pojemności.