Zdrowie

Laserowa redukcja trądziku — sposób, aby odzyskać piękną cerę

Trądzik potrafi nie tylko odebrać piękną cerę, ale także pewność siebie. Jeśli wypróbowałaś tysiące kosmetyków i kuracji, na pewno wiesz, jak trudno pokonać wykwity takie jak ropne krosty i czerwone grudki na twarzy i ciele. W sukurs przychodzi Ci laserowa redukcja trądziku — zabieg skuteczny i bezpieczny.

Trądzik — problem nie tylko nastolatków

Trądzik zwykle leczy się dermatologicznie, jednak kuracje farmakologiczne bywają długotrwałe. Wesprzesz je, decydując się na laserową redukcję trądziku. 

Czy wiesz, że trądzik to jedna z bardziej popularnych chorób skóry? W większości problem dotyka nastolatków — ponad 80% osób w wieku młodzieńczym zmaga się ze zmianami zapalnymi na skórze. Coraz częściej jednak trądzik widuje się i u osób dorosłych. Przypadłość ta lubi „zaatakować” nawet po 30 roku życia! W wysokim stopniu winna jest temu genetyka, ale także brak przestrzegania higieny, niewłaściwa dieta i pielęgnacja. 

Dlaczego powstaje trądzik?

Trądzik powstaje na skutek nadmiernej produkcji sebum w gruczołach łojowych. Sebum, które chce się wydostać na zewnątrz, blokuje przewody wyprowadzające. Kiedy zmiesza się z martwymi komórkami naskórka, tworzy zaskórniki. To właśnie bakterie Propionibacterium acnes odżywiają się sebum. Produkty ich przemiany materii drażnią wrażliwą tkankę. Tak powstaje infekcja bakteryjna, której skutkiem są krosty, bolesne czerwone grudki i ropne wykwity. Owe niedoskonałości pojawiają się tam, gdzie jest duże skupisko gruczołów łojowych. Trądzik obejmuje najczęściej twarz, ramiona, dekolt i plecy.  

Laserowa redukcja trądziku — skuteczna metoda leczenia zmian skórnych

Laserowa redukcja trądziku to alternatywa dla drogich kuracji, których celem jest likwidacja stanu zapalnego skóry. Laser nie tylko przeciwdziała powstawaniu zmian trądzikowych, ale hamuje nadmierną produkcję sebum. Dzięki temu zmniejsza się stan zapalny i co za tym idzie — zmiany skórne stają się coraz mniej widoczne i dokuczliwe. 

Jednak musisz wiedzieć, że laserowa redukcja trądziku przeznaczona jest dla osób, u których zmiany zapalne nie mają zaawansowanego stadium. Zabieg rekomendujemy w przypadku lekkiego i średniozaawansowanego trądziku. 

Jakim rodzajem lasera leczyć trądzik?

Laserową redukcję trądziku wykonasz nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale także w renomowanych centrach medycyny estetycznej. Jeśli zastanawiasz się, jaki laser na trądzik będzie najskuteczniejszy, spieszymy z wyjaśnieniami. Do najpopularniejszych laserów zaliczymy:

  • laser bromkowo-miedziowy – to jeden z bardziej skutecznych laserów, jeśli chodzi o leczenie trądziku; emituje dwie wiązki światła — żółtą i zieloną; owe fale wchłania barwnik bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku; dzięki światłu lasera można zlikwidować stan zapalny i co za tym idzie — pozbyć się wykwitów na cerze,  
  • laser frakcyjny ablacyjny — stosuje się go, aby usunąć blizny i przebarwienia potrądzikowe; wywołuje reakcje fotochemiczne w skórze, pod wpływem których organizm wytwarza nowe włókna kolagenu i elastyny; dzięki temu wygładza się faktura cery, znikają wykwity i wyrównuje się jej koloryt, 
  • laser wysokoenergetyczny — jest to urządzenie o bardzo wysokiej mocy; generuje nawet kilka wiązek światła jednocześnie, które wnikają w głąb skóry; obsługa owego lasera wymaga doświadczenia, 
  • laser IPL — trudno nazwać go laserem, ponieważ jest to rodzaj lampy, która emituje niespójną wiązkę światła; w przypadku trądziku usuwa przebarwienia po wykwitach. 

Efekty laserowej redukcji trądziku

 Kiedy poddasz się laserowej redukcji trądziku, zaobserwujesz u siebie:

  • ograniczenie wydzielania sebum, 
  • likwidację bakterii odpowiedzialnych za stan zapalny skóry, 
  • neutralizację naczynek (w przypadku trądziku różowatego), 
  • szybszy proces gojenia zmian trądzikowych, 
  • odmłodzenie skóry, 
  • wygładzenie faktury cery w miejscach, gdzie znajdowały się wykwity,
  • likwidację blizn potrądzikowych, 
  • poprawę kolorytu cery. 

Laserowa redukcja trądziku nie jest jednak zabiegiem dla wszystkich. Z zalet lasera nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i matki karmiące. Nie polecamy laseroterapii w przypadku:

  • chorób nowotworowych, 
  • nadwrażliwości na światło,
  • epilepsji, 
  • niewydolności mięśnia sercowego, 
  • arytmii, 
  • problemów z krążeniem, 
  • gdy trądzik znajduje się w pobliżu tatuaży.

Osoby, które mają wszczepione implanty, nie powinny poddawać działaniu lasera. 

Pokonaj trądzik i nieestetyczne blizny po wykwitach. Tony makijażu już nie będą Ci potrzebne. Twoja cera odzyska dawne, utracone piękno. Bez drogich kuracji, które nie przynoszą rezultatów. 

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://drzazgaclinic.pl/zabiegi/laserowa-redukcja-tradziku/