Biznes

Zestawy opasek ślimakowych

Metalowe opaski zaciskowe mogą służyć do mocowania przykładowo węży na rurach metalowych czy też wykonanych z PVC.

Dzięki temu stworzymy bezpieczne oraz szczelne połączenie, dostępne są różne opaski ślimakowe, mogą być one ocynkowane, dlatego mogą pracować w różnych warunkach. Często stosuje się je w przypadku połączeń wodnych, możemy także dzięki nim uszczelnić połączenia w silnikach, maszynach rolniczych czy też w przemyśle. Firmy zajmujące się naprawami maszyn mogą zakupić zestaw opasek ślimakowych (futurefarm24.pl), dzięki czemu można szybko dokonać napraw doraźnych.

Zestawy opasek ślimakowych

Ocynkowane opaski zaciskowe

Opaski mogą być dedykowane do węży o różnej średnicy, opaska ślimakowa jest bardzo wygodna ze względu na łatwy sposób montażu, możemy łatwo ją docisnąć, jak również rozluźnić oraz zdjąć w razie potrzeby. Dzięki opasce możemy zabezpieczyć połączenia w silnikach, dotyczące przykładowo płynów chłodzących czy też smarów. Opaski tego rodzaju stosuje się także w hydraulice do uszczelniania węży, korzystają z nich firmy dokonujące napraw maszyn rolniczych. Opaska może posłużyć do doraźnych napraw w czasie prac, kiedy szybko chcemy uszczelnić dany element, natomiast wymiany możemy dokonać po wykonaniu pracy.

Opaski mogą posiadać także wkładki gumowe, które ułatwiają uchwyt, dodatkowo będą zabezpieczały przed uszkodzeniem różne elementy. Dostępne są opaski z wkładką gumową, wkładką z PVC. W przypadku firm, które często wykonują różnego rodzaju naprawy związane z przewodami, rurami, z pewnością bardzo dobrze sprawdzi się duży zestaw opasek o różnej średnicy. Opaski ślimakowe najczęściej posiadają zaokrąglone brzegi, dzięki czemu nie wrzynają się w węże gumowe, co mogłoby doprowadzić do powstania nieszczelności czy też przerwania połączenia. Zestawy opasek najczęściej oferowane są w różnym zakresie średnicy, dzięki czemu możemy łatwo dobrać odpowiednią opaskę do danego uszczelnienia.

Opaski ocynkowane charakteryzuje trwałość, odporność na korozję, warunki atmosferyczne czy też wysoką temperaturę. Dzięki temu są to bardzo uniwersalne rozwiązania, które znajdą zastosowanie w motoryzacji, w przemyśle, czy też możemy stosować je w naprawach domowych.