Blog

Wskazówki, które pomogą Ci kontrolować cukrzycę

Wywołane zmiany stylu życia mogą być zniechęcające i przerażające dla ludzi, którym powiedziano, że są inni.

Tego rodzaju emocje może odczuwać każdy, kto jest zmuszony do zmiany stylu życia z powodu choroby i cukrzycy nie jest inaczej. Zbadanie wszystkich możliwych sposobów leczenia, zarówno cukrzycy typu I, jak i typu II, może przynieść korzyści większości osób cierpiących na tę chorobę.Ocet pomaga zapobiegać skokom cukru we krwi u diabetyków, którzy jedzą go podczas posiłku. Niektórzy ludzie faktycznie zalecają picie go bezpośrednio przed jedzeniem! Lubię posypywać nim sałatkę lub polewać w niej moje warzywa. Świetnie nadaje się również do marynowania mięs! Jest niezwykle wszechstronny.Jeśli masz ochotę na dodatek do obiadu, pomiń chipsy ziemniaczane i sięgnij po paczkę chipsów kukurydzianych. Pełnoziarniste chipsy tortilla dostarczają mnóstwo błonnika, a jednocześnie są naprawdę smaczne. Zanurz je w salsie, aby uzyskać trochę warzyw, owoców i dawkę octu, która powstrzyma wzrost poziomu cukru we krwi.Jeśli masz cukrzycę i masz infekcję żołądka lub biegunkę, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, aby uzyskać poradę, czy powinieneś kontynuować przyjmowanie leków, czy nie. Na przykład niektórym diabetykom zalecono, aby nie przyjmowali metforminy, jeśli mają jakiekolwiek dolegliwości żołądkowo-jelitowe, ponieważ może to spowodować więcej szkody niż pożytku.Nie używaj na skórze gazików nasączonych alkoholem przed wstrzyknięciem insuliny. Wysuszą Twoją skórę i sprawią więcej kłopotów niż są tego warte, co jeszcze bardziej sprawi, że będziesz jeszcze mniej zadowolony z konieczności poddania się leczeniu. Wskazówki, które pomogą Ci kontrolować cukrzycę

Dopóki myjesz skórę mydłem i wodą, wszystko powinno być w porządku.Śledź swoje zapasy dla diabetyków i upewnij się, że zawsze masz kopię zapasową.

Oczywiście utrzymywanie ogromnych zapasów insuliny nie jest możliwe, ponieważ ma ona datę ważności, ale lancety i paski testowe już nie! Miej pod ręką wystarczającą ilość insuliny, abyś wiedział, że zużyjesz ją na czas, ale też nigdy nie zostaniesz bez niej.Jeśli masz cukrzycę, jedną z najważniejszych wskazówek, których należy przestrzegać, jest odpowiednia dieta. Prawidłowa dieta składa się z dużej ilości owoców, warzyw, chudego białka, produktów pełnoziarnistych i niskotłuszczowych produktów mlecznych. Ten rodzaj diety jest ważny dla ogólnego stanu zdrowia każdego, ale dla diabetyków jest ważny, aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Dodatkową korzyścią jest przestrzeganie takiego planu diety, który pomoże również schudnąć.Znajdź bezpłatną klinikę w swojej okolicy, aby monitorować cukrzycę, jeśli nie możesz sobie pozwolić na wizyty u lekarza co trzy miesiące. Możesz zadzwonić do swojego lokalnego stowarzyszenia diabetologicznego, zapytać w lokalnym szpitalu lub zapytać w swoim wydziale zdrowia, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa przychodnia.Jeśli masz problem ze znalezieniem organizacji w Twojej okolicy, które mogą pomóc Ci uzyskać pomoc w leczeniu cukrzycy, zadzwoń pod numer 211. United Way może wskazać Ci właściwy kierunek w kierunku grup wsparcia i innych organizacji, które pomogą Ci uzyskać zniżkę na zaopatrzenie i recepty, tak możesz zachować zdrowie.Nawet jeśli nie odczuwasz żadnych objawów, ważne jest, aby co kilka godzin sprawdzać poziom cukru we krwi. Ludzie myślą, że ponieważ czują się dobrze, ich poziom cukru jest ustabilizowany i nie zawsze jest to prawdą. To ciche objawy mogą wylądować w szpitalu.Styl życia cukrzyków wyobrażony w tym artykule jest łatwo osiągalny. Przy odrobinie pielęgnacji i dużej ostrożności życie cukrzyka nie musi się znacznie różnić od życia zwykłego człowieka. Medycyna i technologia ułatwiły życie z cukrzycą w dzisiejszych czasach, a dzięki informacjom zawartym w tym artykule powinieneś być w stanie wykorzystać te dwa doskonałe źródła innowacji.