Blog

Księgowość to nie tylko wyliczenia podatków

Księgowi robią więcej niż nam się wydaje, ich usługi obejmują nie tylko wyliczenia podatkowe.

Mogą udzielić strategicznych porad i podpowiedzieć sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy lub zwiększenie przychodów. Usuną również lub zautomatyzują zadania administracyjne, które odciągają cię od podstawowej działalności. Znajdź doświadczonego księgowego, a będziesz prowadzić swoją firmę z większą jasnością i pewnością.

Księgowość to nie tylko wyliczenia podatków

Firma może wiele skorzystać na współpracy z księgowym

Rozpoczęcie nowego biznesu może być ekscytujące, ale wymaga czegoś więcej niż tylko dobrego pomysłu na prowadzenie działalności. Musisz wiedzieć, że twoja firma zarobi pieniądze, i musisz przekonać do tego inwestorów i pożyczkodawców. Księgowy może w tym pomóc nowym firmom i osobom, które zakładają działalność gospodarczą. Pomogą przetestować twój pomysł, zidentyfikować koszty początkowe i operacyjne oraz stworzyć wiarygodne prognozy przychodów.

Księgowy pomoże znaleźć najtańsze strategie pożyczkowe dla twojej firmy, z odpowiednią kombinacją elastyczności spłaty i niskim oprocentowaniem. Jeśli potrzebujesz refinansowania, księgowość firmy również się tym zajmie. Księgowi doradzą również, kiedy wolną gotówkę należy przeznaczyć na spłatę kredytów, a kiedy należy ją ponownie zainwestować w biznes. Zrobią to, biorąc pod uwagę liczby stojące za twoją firmą i przyglądając się strukturze zadłużenia, aby opracować konkretną strategię.

Jeśli prowadzimy firmę w Anglii, księgowość Londyn cblfinance.co.uk może być dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Usługi są prowadzone w języku polskim, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie znają tamtejszych przepisów. Wiele dochodowych firm upada, ponieważ kończą im się pieniądze w niewłaściwym czasie i nie mogą sobie pozwolić na płacenie dostawcom lub pracownikom. Nawet bardzo aktywna firma nie przetrwa długo, jeśli płatności są powolne lub wydatki są zbyt wysokie. Księgowi wiedzą, że przychody spadają i wzrastają, a koszty prowadzenia firmy zmieniają się. Pomogą przewidzieć taki wpływ na przepływ środków pieniężnych i opracować strategie zarządzania trudną sytuacją finansową.