Blog

Jak wybrać najlepszy zapach perfum?

Osoby które chcą zmienić zapach swoich perfum mogą sprawdzić ofertę perfumerii czy też drogerii, wykonać testy na własnej skórze, i sprawdzić który zapach najbardziej będzie nam odpowiadał.

Oczywiście należy pamiętać, iż zbyt częste testowanie przykładowo jednego dnia może nieco zmienić sposób w jaki odczuwamy zapachy. Dlatego powinniśmy sprawdzać dwa lub trzy zapachy w ciągu wizyty w perfumerii. Jeżeli wiemy jaki zapach może nam się spodobać, znamy nuty zapachowe zawarte w danych perfumach, możemy poszukiwać perfum o podobnym składzie.

Jak wybrać najlepszy zapach perfum?

Jak sprawdzić czy perfumy nam się podobają

W czasie wizyty w perfumerii możemy spryskać nadgarstek, dobrym pomysłem może być także spryskanie zgięcia łokcia. Warto zrobić to w taki sposób, aby zapachy się nie wymieszały, wówczas będą one uwalniane z naszej skóry przez kolejne godziny. Pamiętajmy iż różne nuty zapachowe w naszych perfumach są uwalniane w różnych odstępach czasu, nuta głowy uwalniana jest w ciągu około pół godziny, następnie uwalniają one są kolejne nuty. Sprawia to, iż perfumy przez cały dzień pachną nieco inaczej, dlatego warto udać się do perfumerii rano, aby można było sprawdzić jak będą zachowywały się w ciągu całego dnia oraz jak będą pachniały wieczorem.

Perfumy możemy testować w środku drogerii, jednak kiedy chcemy je powąchać warto wyjść z na zewnątrz, stanąć na świeżym powietrzu, aby lepiej odczuć zapach. Wiele osób w perfumeriach testuje różne zapachy, dlatego w pomieszczeniu możemy odnieść mylne wrażenie co do zapachu. Pamiętajmy, iż perfumy mogą także występować w formie wody perfumowanej czy też wody toaletowej. Zawierają one różne ilości olejków zapachowych, które będą miały wpływ na zapach oraz jego trwałość. Z pewnością bardzo popularne są obecnie wody toaletowe, które mają niską zawartość olejków, są to perfumy bardziej delikatne.

Możemy znaleźć także zapachy podobne do oryginalnych, posiadają one podobne do nich nuty zapachowe, zatem możemy wypróbować perfumy przez cały dzień. Sprawdzimy czy zapach nie będzie nas drażnił, czy będzie dla nas odpowiedni. Dobrym przykładem są zamienniki perfum, ale również warto zwrócić uwagę na oryginalne perfumy jak na przykład https://francuskieperfumy.pl/adidas-active-bodies.html, dostępny u nas w sklepie.