Biznes

Chcesz zrobić marketing e-mailowy? Oto jak!

Nie od dziś wiadomo, że e-mail marketing może być niezwykle skuteczny.

To powiedziawszy, może być bardzo trudny w użyciu. Jak znaleźć wystarczającą liczbę adresów e-mail, aby Twoja kampania była opłacalna? Jaki jest najskuteczniejszy sposób e-mail marketingu? Ten artykuł odpowiada nie tylko na poprzednie pytania, ale także na wiele innych. Skorzystaj z porad w kilku następnych akapitach, aby zwiększyć skuteczność swoich kampanii e-mail marketingowych.Opracuj spójny format i harmonogram e-maili marketingowych. Dzięki temu Twoi klienci dowiedzą się, kiedy i czego mogą się spodziewać. Znajdź profesjonalny szablon pasujący do Twojej firmy i używaj go za każdym razem. Powiadom swoich klientów o najistotniejszych informacjach na początku wiadomości e-mail.Wysyłając wiadomość e-mail w ramach kampanii marketingowej, nie używaj zwykłej czcionki. Chcesz, aby klienci poważnie traktowali Twój produkt lub firmę, a prawdopodobnie nie zrobią tego z nietypową czcionką. Wybierz dobrze znaną czcionkę, taką jak Times Roman Cyfra, Arial lub Verdana.Wstaw link do formularza subskrypcji do biuletynów marketingowych. W ten sposób, jeśli Twoi klienci przekażą e-maile marketingowe swoim znajomym, ich znajomi również będą mogli łatwo zapisać się na Twoją listę. Korzystanie z tej strategii ułatwia budowanie dużej listy potencjalnych klientów, którzy zgodzili się otrzymywać Twoje e-maile marketingowe.Spróbuj wysłać wiadomość e-mail do swoich klientów z powiadomieniem, aby nie odkładać na później. W odpowiedzi wstaw sugestię, która każe im kupić teraz. Zakończenie mogłoby im powiedzieć, żeby nie przegapili tej niesamowitej okazji, czekając. Zamiast tego powinni działać już teraz, aby czerpać pełne korzyści.Zachowaj szczególną ostrożność podczas tworzenia pierwszych trzech wiadomości e-mail dla nowych klientów. Nowy klient powinien otrzymać wprowadzającego e-maila z zaproszeniem do dołączenia do Twojej listy marketingowej. Gdy zaakceptują Twoje zaproszenie, w następnej wiadomości e-mail powinien zostać poinformowany o zniżkach lub ofertach specjalnych, których mogą spodziewać się po zarejestrowaniu się. Chcesz zrobić marketing e-mailowy? Oto jak!

Trzeci e-mail powinien zawierać pierwszy newsletter i ofertę specjalną.Postaw na profesjonalną, zgrabną obsługę e-maili.

Nie wysyłaj e-maili, które wyglądają jak krzykliwe strony internetowe. Dla odbiorcy jest to bezosobowe. Pamiętaj też, że wiele programów pocztowych nie wyświetla obrazów HTML. Nie skupiaj się więc na obrazach w e-mailach. Postaw na zwięzły, profesjonalny i zachęcający, aby każdy mógł go przeczytać.Unikaj używania wykrzykników jako kul w e-mailach. Jeśli chcesz wyrazić poczucie pilności lub ważności, użyj struktury swojego zdania i wybranych słów, aby wywrzeć to wrażenie. Nadużywanie tej formy interpunkcji może zniechęcić potencjalnych klientów i sprawić, że Twoja wiadomość będzie wydawać się nieszczera.Aby Twoje kampanie e-mail marketingowe były naprawdę skuteczne, każda wiadomość wymaga wyraźnego wezwania do działania. Na przykład, jeśli promujesz nowy produkt, powinieneś zachęcić klientów do bezpośredniego przejścia do strony tego produktu. Z drugiej strony, jeśli promujesz nową wyprzedaż, powinieneś jasno wyjaśnić, w jaki sposób klienci mogą z niej skorzystać.Aby jak najlepiej wykorzystać każdą wysyłaną wiadomość e-mail, staraj się skoncentrować każdą wiadomość na jednej jasnej, zwięzłej wiadomości. Twoi czytelnicy powinni wiedzieć, co chcesz powiedzieć w ciągu pierwszych kilku sekund po przeczytaniu wiadomości. Daj im jasne wezwanie do działania, na które mogą łatwo zareagować.E-mail marketing jest skuteczny, ale istnieją pewne problemy, z którymi boryka się wiele firm. Niektóre firmy mają trudności z uzyskaniem wystarczającej liczby adresów e-mail. Niektórzy mają trudności w projektowaniu i treści swoich e-maili. Postępując zgodnie z otrzymanymi tutaj radami, przezwyciężenie wszelkich problemów powinno być łatwe. Wykorzystaj wiedzę z tego artykułu, aby upewnić się, że Twoje wiadomości e-mail marketingowe przyniosą korzyści.